13.12.2016
„Historia badań podwodnych polskiego Bałtyku” - wykład dr. Eugeniusza Andrulewicza

Dyrekcja Instytutu Oceanografii UG

oraz Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego

serdecznie zapraszają pracowników, doktorantów oraz studentów na wykład, który wygłosi

Pan dr Eugeniusz Andrulewicz z Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego na temat:

„Historia badań podwodnych polskiego Bałtyku”

Wykład odbędzie się dnia 13 grudnia (wtorek) 2016 r. o godz. 16.00 w sali 208S,

w budynku Instytutu Oceanografii UG, przy al. Marszałka Piłsudskiego 46 w Gdyni.

Notka biograficzna Prelegenta:

dr Eugeniusz Andrulewicz, chemik-oceanograf, kierownik i uczestnik rejsów monitoringu Bałtyku, w latach 1970-1990 wielokrotny delegat Polski do grup roboczych HELCOM. W latach 1986-1994 wiceprzewodniczący Komitetu Środowiskowego HELCOM. Instruktor nurkowania swobodnego, uczył nurkowania w akademickiej bazie nurkowej nad jeziorem Narie (k. Morąga) studentów Naukowego Koła Badań Podwodnych Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz studentów biologii na letnich Kursach Biologii Morza (MIR). Uczestnik lub/i kierownik kilku programów badawczych na Bałyku z wykorzystaniem nurkowania swobodnego. Promotor ochrony głazowisk bałtyckich oraz zastosowania techniki nurkowania swobodnego w monitoringu Bałtyku – w badaniach fitobentosu.

Edytowano: 05.12.2016 o 12:42