11-14.09.2018
Międzynarodowa konferencja Acoustics 2018

W dniach 11-14 września bieżącego roku w Ustce (Grand Lubicz Hotel) odbędzie się międzynarodowa konferencja Acoustics 2018. W tym roku łączy ona trzy coroczne międzynarodowe konferencje: 65th Open Seminar on Acoustics, 35th Symposium on Hydroacoustics oraz Polish-German Structured Conference on Acoustics.

Głównymi organizatorami konferencji są Polskie Towarzystwo Akustyczne (PTA) oraz Polska Akademia Nauk. Konferencja została objęta patronatem trzech uczelni Trójmiasta: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte a także European Acoustics Assotiation. Sponsorzy techniczni konferencji
to Polska Sekcja IEEE, Instrumentation and Measurement Society IM-009, IEEE Computer Society C16 - Gdańsk Chapter.

Celem międzynarodowej konferencji Acoustics 2018 jest wymiana doświadczeń naukowych oraz integracja specjalistów
z różnych dziedzin akustyki, co jest niezmiernie ważne ze względu na jej interdyscyplinarny charakter jako dziedziny wiedzy.

Na konferencji zostaną zaprezentowane zagadnienia z wszystkich działów akustyki: m.in. z hydroakustyki, akustyki fizycznej i technicznej, akustyki muzycznej i architektonicznej oraz akustyki mowy i zastosowania akustyki w medycynie.

W celu zapoznania się ze szczegółami konferencji zapraszam do odwiedzenia jej strony internetowej: http://acoustics2018ustka.pl.

Informację przygotowała:
dr hab. Natalia Gorska, prof. nadzwyczajny UG