Oddział Morski PTH i IO UG - wykład mgr Agaty Szwarc z Wydziału Biologii UG

Dyrekcja Instytutu Oceanografii UG

oraz Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego

serdecznie zapraszają pracowników, doktorantów oraz studentów na Seminarium Naukowe, podczas którego wykład na temat:

„Uwarunkowania środowiskowe zróżnicowania taksonomicznego bezkręgowców

wód okresowo wysychających górnego i środkowego dorzecza rzeki Limpopo

w Botswanie i Republice Południowej Afryki”

wygłosi

Pani mgr Agata Szwarc z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Seminarium odbędzie się dnia 13 grudnia (czwartek) 2018 r. o godz. 16.00 w Auditorium oceanographorum, w budynku Instytutu Oceanografii UG przy al. Marszałka Piłsudskiego 46 w Gdyni.

Notka biograficzna Prelegentki:

Agata Szwarc ukończyła studia biologiczne w 2017 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, broniąc pracę magisterską pt. „Uwarunkowania środowiskowe zróżnicowania taksonomicznego bezkręgowców wód okresowo wysychających górnego i środkowego dorzecza rzeki Limpopo w Botswanie i Republice Południowej Afryki”. Za tę pracę otrzymała nagrodę I stopnia w konkursie im. prof. Gieysztora, przyznawaną corocznie przez Polskie Towarzystwo Hydrobiologiczne. Od roku akademickiego 2017/2018 jest studentką Studiów Doktoranckich z Biologii, Ekologii i Mikrobiologii UG i prowadzi badania dotyczące ekologii i taksonomii małżoraczków (Ostracoda) wód okresowo wysychających półpustynnych obszarów południowej Afryki pod opieką Pana prof. dr hab. Tadeusza Namiotko.

Edytowano: 02.12.2018 o 18:19